Jak ušetřit za energie

V dnešní době energie neustále zdražují a vy ani nemáte čas to hlídat. Abyste ušetřili, tak se budete muset naučit neplýtvat, což nebude jednoduché, pokud jste zvyklí všude svítit. My vám přinášíme pár tipů, které vám pomohou snížit spotřebu energií.

Šetřit můžete již při nákupu elektrický spotřebičů, snažte se volit vždy nejvyšší možnou kategorii, protože ta vám zajistí nejen kvalitu, ale i úsporu energie. Vyšší pořizovací náklady se vám rychle vrátí.

V kuchyni máte mnoho spotřebičů, proto s nimi musíte zacházet, tak aby zbytečně nespotřebovávaly více energie. Při otevírání ledničky myslete na to, že ji oteplujete, a proto její návštěvy omezte. Je lepší vytáhnout celý koš zeleniny a poté ho tam vrátit než v lednici hledat jednotlivé kusy. Pokud se chystáte do ledničky uklidit hotové jídlo, tak počkejte než vychladne. Podobné je to i se sporákem, akorát tam kromě chlazení ohříváte a pečete. Troubu otevírejte jen na dobu nezbytně nutnou, aby se potom nemusela znovu ohřívat. Vařte s pokličkami, jelikož ty udrží uvnitř hrnce vyšší teplotu a vy tak budete moci vařit na nižší stupeň.

Ve většině domácností je v určitou noční (někdy i denní hodinu) elektrický proud levnější. Pokud to jde, tak spotřebiče jako je myčka a pračka zapínejte právě v tento čas.

Velkým žroutem energií je bazén. Nejen že potřebuje pravidelnou chemickou údržbu, ale pro čistou vodu musíte pravidelně filtrovat. Jestliže chcete vyhřívaný bazén, tak použijte k vytápění solární kolektory.

Příspěvek byl publikován v rubrice Energie a voda se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.