Kvalitní dřevěná okna a dveře od společnosti Slavona

Dřevěná oknaDřevěná okna a dveře stále patří mezi oblíbené produkty, u kterých zákazníci oceňují jejich atraktivní přírodní vzhled. V posledních letech jim sice začala zdatně konkurovat plastová okna, dřevo však přesto nabízí svoje nesporné výhody, které se skvěle osvědčily bezpočtu předchozích generací.

U dřevěných oken a dveří jistě oceníte jejich přírodní krásu, která vnese do vašeho domova klid, pohodlí a stylovost. Někdy se lze setkat s argumentem, že jejich životnost je ve srovnání s plastovými poměrně omezená. O tom, že to není pravda, však svědčí množství dřevěných oken, jejichž stáří přesahuje 100 let a která jsou dosud kompletně funkční. Při nenáročné pravidelné údržbě by vám měla bez problémů sloužit po celý váš život a mnohdy i déle.

Dřevěná okna a dveře mohou rovněž nabídnout skvělé izolační vlastnosti. Dřevo obsahuje obrovské množství miniaturních pórů, které zachytávají vzduch a zabraňují tak uniku tepla. Svoje uplatnění proto najde i při stavbách pasivních domů, u kterých jsou vyžadovány velmi nízké hodnoty součinitele prostupu tepla. Dřevěná okna je navíc možné považovat za velmi ekologická. Vedle toho, že jsou 100% recyklovatelná, vyžaduje jejich výroba pouze 20 % energie, která je zapotřebí pro výrobu plastových oken.

Společnost Slavona se zabývá výrobou dřevěných oken a dveří již od r. 1991. Při jejich výrobě uplatňuje moderní postupy a snaží se držet krok s novými technologiemi, které se postupně objevují. Vedle atraktivního vzhledu je kladen důraz také na kvalitu provedení, izolační vlastnosti, životnost a mnoho dalších parametrů. V r. 2010 proběhla inovace výrobní linky, díky které je nyní využívána nejmodernější technologie v České republice. Došlo také k rozšíření nabídky o nové okenní a dveřní profily.

Výroba oken a dveří probíhá v prostorách moderní výrobní haly. Přesných rozměrů se dosahuje díky využití CNC strojů řízených počítačem. Povrchová úprava se provádí v klimatizované lakovně se špičkovým zázemím. Díky tomu je zajištěno důkladné broušení a impregnace proti plísním a hnilobě. Rámy a křídla oken jsou impregnovány ještě před klížením, takže jsou řádně ošetřeny i jejich spoje. Dále jsou profily namočeny ve středové vrstvě intermediu a nakonec je proveden vysokotlaký nástřik lazurou. Poté již může proběhnout montáž obvodového kování a zasklení.

V nabídce společnosti Slavona naleznete několik typů oken a dveří. Z jejích produktů bychom neměli opomenout zmínit kvalitní dřevěná okna Solid Comfort, která najdou svoje uplatnění při stavbách pasivních a nízkoenergetických domů. Nedávno byl sortiment rozšířen o okna Progression, nabízející jedinečné izolační vlastnosti. Novinku představují také dřevohliníková okna, která jsou z vnější strany pokryta vrstvou hliníku. Důležité místo v nabídce společnosti Slavona zaujímá také výroba dveří. Zákazníci si mohou vybrat dřevěné vchodové dveře nebo balkonové dveře s klasickým či posuvným otvíráním.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.