Změna dodavatelů vám pomůže ušetřit

Neustále přemýšlíte o tom, jak ušetřit nějakou tu korunu do rodinného rozpočtu? My vám poradíme. Je to velmi jednoduché, stačí změnit dodavatele. Nevěříte? V České republice v dnešní době existuje více firem, které nabízejí dodávky energií a tudíž si mezi konkurencí můžete vybrat.

Ušetřit můžete až 3 000 Kč za rok. Za model je brána tříčlenná rodina a běžná spotřeba. Když částku rozložíme, tak 2 000 Kč jsou za plyn a 1 000 Kč za elektrickou energii. Není to zanedbatelné, zjistěte hned, zda nemůžete platit méně.

Přechod k jinému dodavateli není obtížný. Prvním krokem je výběr nové společnosti. Stačí si na internetu najít kalkulačku, která vám zobrazí podle zadaných parametrů nejvýhodnější nabídky. Pak už stačí jen kontaktovat danou společnost. A na co je nutné dát si pozor? Musíte si ohlídat výpovědní lhůty u stávajících smluv, abyste neplatili pokuty. Jednoduše se to dá vyřešit tak, že podepíšete novému dodavateli plnou moc. Ten převezme veškeré starosti se změnou na sebe a vy si jen můžete užívat úspory.

Pokud se rozhodnete změnit dodavatele, tak mějte na paměti, že tento proces musí proběhnout zdarma. Nikdo by po vás neměl požadovat poplatky, jelikož je to dáno zákonem. Změnu dodavatele plynu i elektřiny můžete provést nejdříve po šesti měsících odběru energie od stávající společnosti.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Energie a voda se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.